jak zrobić pierwszy krok

Jak zrobić pierwszy krok?

Zapewne czytasz ten artykuł, gdyż szukasz informacji na temat „jak zrobić pierwszy krok” w biznesie, bądź w innej kwestii życiowej. Postaramy się opisać nasze sposoby na przełamanie barier, które wykorzystujemy w budowaniu naszych sukcesów zawodowych. Jeśli nie wiesz jak zrobić pierwszy krok z dziewczyną, bądź chłopakiem, również przeczytaj ten artykuł.

Jak wyjść z własnej strefy komfortu?

Wychodzenie z własnej strefy komfortu nie jest łatwą sprawą. Zdaję sobie sprawę, że takie stwierdzenie kojarzy się z żenującymi coach’ami, którzy często w żenujący sposób próbują zmotywować ludzi do działania.

Warto uświadomić sobie, że nie każdy człowiek jest stworzony do przekraczania granic, które narzucił mu jego mózg. Możliwe, że sytuacja, w której się znajdujesz jest dla Ciebie wygodna, nie potrzebujesz niczego więcej do szczęścia, a wiązanie końca z końcem Ci odpowiada. Ale zaraz – czytasz ten artykuł, więc chyba tak nie jest, czyż nie?

Przygotuj się – nie rób nic „na wydrę”!

Często popełnianym błędem jest działanie pod presją chwili. Opracuj wstępny plan główny i jeden, dwa awaryjne. Pozwoli Ci to lepiej się przygotować i oswoić z możliwymi konsekwencjami. Da Ci to również spokój ducha. Po opracowaniu planów, sam zauważysz, że samo ich wykonanie stanie się dużo łatwiejszą kwestią.

Strach – co będzie, gdy…

Boisz się? To znaczy, że jesteś zdrowym człowiekiem, który myśli racjonalnie. Tak jak napisałem powyżej – przygotowanie planów awaryjnych, pozwoli Ci na opanowanie strachu do tego stopnia, że odpowiedź na pytanie „jak zrobić pierwszy krok” sama się znajdzie 😉 Boisz się, że brakuje Ci wiedzy? Przeczytaj nasz artykuł „Czy szkoła jest potrzebna, aby osiągnąć sukces?”

Dlaczego się boimy? – z punktu widzenia biologii.

Strach to naturalny odruch obronny naszego organizmu, który wywodzi się od instynktu przetrwania. Gdy coś lub ktoś nam zagraża, impuls z ciała migdałowatego trafia do podwzgórza. W ten sposób wytwarza się adrenalina. Nasze ciało pod jej wpływem zaczyna reagować, serce bije szybciej, napinają się mięśnie. Organizm przygotowuje się do walki lub ucieczki. Ta reakcja wykształciła się w nas na drodze ewolucji.

W naszych czasach nie jesteśmy narażeni na aż takie zagrożenie utraty życia jak nasi przodkowie. Dlatego zagrożenie wyewoluowało wewnątrz nas. Przejmujemy się wyglądem, tym żebyśmy kogoś nie urazili, obawiamy się kontakty z ludźmi. Każdy ma inne objawy strachu ale każdy się boi.

Jak przestać się stresować, aby zrobić pierwszy krok?

Gdy pojawia się nowa sytuacja która nas stresuje, np. telefon do Pana z ogłoszenia, ogarnia nas lęk, nasz mózg wysyła bodźce które każą nam uciekać Wymigujemy się od rozmowy. I tak prędzej czy później musimy to zrobić, więc warto zauważyć ten moment kiedy nasz mózg tak reaguje i powiedzieć: „Dobrze, cieszę się, że jesteś” i podjąć rozmowę.

Starajmy się w takich sytuacjach robić na przekór naszemu umysłowi. Po dłuższym czasie wyćwiczymy go w taki sposób, że nie będzie sprawiało nam to problemu 😉 Swojego czasu gdy startowałem w pierwszych zawodach stres był ogromny.

Mało tego – był on tak potężny, że przed wyjazdem chciałem rezygnować. Nawet teraz zdarza mi się odczuwać takie leki. Wtedy mówię stanowcze NIE! Nie możesz dać się opanować strachowi. Zmuszam się wręcz aby jechać bo wiem, że z każdymi zawodami będzie mi łatwiej łamać barierę strachu.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *